ЗАКЛАД ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ
«РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ТА
АГРОТЕХНІЧНОГО СЕРВІСУ»
ЯК ПРОЙТИ СПІВБЕСІДУ
Співбесіда - перша особиста зустріч роботодавця та здобувача, саме вона формує перше враження обох і вже після неї створюється явне рішення здобувача щодо подальшої співпраці. Якщо ви збираєтесь на співбесіду, то підготовка повинна бути якісною.
Перша співбесіда – це можливість продемонструвати свої навички та знання, а також дізнатися більше про компанію та посаду. Тому будьте готові, впевнені та налаштовані на успіх.
Як якісно підготуватись до співбесіди?
Дізнайтесь всю інформацію про компанію
Перше питання, що роботодавець запитує у здобувача: “Що вам відомо про компанію?” В очах роботодавця ви значно виростете, якщо вже на співбесіду прийдете обізнані про сферу діяльності та роботу компанії в цілому. Йдіть глибше, відвідайте не тільки сайт компанії, але й сайт відгуків про компанію, щоб бути обізнаним не тільки про переваги, але й про недоліки персонально від тих, хто працював в компанії.
Підготуйтесь до каверзних питань
Будьте певні, що роботодавцю цікаво про вас все: починаючи від того, які ваші яскраві досягнення на минулому місці роботи, закінчуючи тим, чому вас звільнили. Все це питання, що можуть збити вас з пантелику. Тому найкращим виходом стане підготуватися до тих питань заздалегідь та продумати відповіді на ті моменти, що й самі вважаєте не до кінця прояснені в вашому резюме.
Підготуйте розповідь про себе
Одна з обов’язкових частин співбесіди - розповідь спеціаліста про себе та свій професійний досвід. До нього цілком можливо підготуватися заздалегідь. Визначіться про які найбільш помітні моменти та професійний досвід, досягнення ви можете розказати роботодавцю, зацікавити його.
Підготуйте перелік питань роботодавцю
Буде дивним, якщо ви не поставите жодного питання роботодавцю, або обійдетесь декількома стандартними. По-перше, це скаже про вашу незацікавленість, по-друге - вашу необізнаність.
Підготуйтесь до виконання тестового завдання
Будьте готові, що роботодавець може запропонувати виконати тестові завдання на співбесіді. Або роботодавець може використати психологічне інтерв’ю заздалегідь не попередивши про це вас. Будьте готові до цього морально, співбесіда - це, все ж таки, маленьке випробування.
Вчасно сплануйте свою подорож на співбесіду
Вчасно сплануйте свою дорогу на співбесіду. Якщо ви запізнюєтесь, краще попередьте про це роботодавця, вони дуже не люблять цього.
У підсумку варто ще раз наголосити на тому, що кожен етап, що наближає вас до працевлаштування - це можливість показати себе з кращої сторони, а також успішно завершити пошук роботи для себе. Тому приділіть достатню кількість власної уваги підготовці та самовіддачі на кожному етапі.
Під час співбесіди:
-
Будьте ввічливими та доброзичливими.
-
Уважно слухайте питання та чітко відповідайте по суті.
-
Наводьте конкретні приклади для підкріплення своїх слів.
-
Поводьтеся впевнено та тримайте зоровий контакт зі співрозмовником.
-
Не бійтеся задавати питання.
-
У кінці співбесіди подякуйте за приділений вам час.
Після співбесіди:
-
Надішліть лист-подяку роботодавцю.
-
Проаналізуйте співбесіду, щоб визначити свої сильні та слабкі сторони.