top of page

ПОБУДОВА ВЛАСНОЇ КАР'ЄРИ

   Секрет побудови успішної кар'єри полягає в безперервному самовдосконаленні! Навчання завдовжки в життя (lifelong learning) вже давно  перестало бути трендом і перейшло в розряд необхідних умов для професійного розвитку.

Але на це потрібні ресурси: внутрішня мотивація, час і гроші на навчання.

   Перш ніж зрозуміти, куди направити сили, розберіться в своїх перевагах і визначте вектор руху.

Якщо хочете рости по службових сходах, проведіть самодіагностику, задайте собі кілька питань. Так ви зрозумієте, в чому сильні, а що вимагає додаткової уваги.

Чи є у вас мотивація до змін?
Це основне питання. Якщо немає бажання і ви не відчуваєте мотивації для руху вперед, результату не буде.

Запитайте себе:

Чи хочете ви, щоб все залишилося як і раніше?

На що ви здатні заради досягнення мети?

Які ваші життєві пріоритети?

Складно побудувати успішну кар'єру, якщо ви не можете застосувати свій  талант на обраній роботі.

Чи хочете ви розвиватися саме в цій професії?

Ви хочете рости вгору (підвищувати рівень посади) або горизонтально (розвивати свій професіоналізм)?

Чи готові ви приділяти роботі більше, ніж 40 годин на тиждень?

Як планувати кар’єру: Поради початківцям

    На питання, чи потрібно планувати свою кар’єру, кожна людина відповість однозначно «так». Але як її планувати?

        Індивідуальний кар’єрний план (кар’єрограма) – це документ, що допомагає управ­ляти кар’єрою. Він містить опис бажаного шляху розвитку людини для заняття ним вакансії своєї мрії. Документ дає уявлення про те, які етапи повинна про­йти людина та які знання, уміння і навички для цього потрібні.   

Для створення кар’єрограми потрібно бажано знати відповіді на запитання: 

Ваші інтереси:

Чим би ви хотіли займатися в житті?

Скільки ви б хотіли заробляти у вашому житті?

Який графік роботи вас би влаштовував?

Які навички, вміння та знання для цього потрібні?

Чи є ці навички, вміння та знання у вас?

Що потрібно зробити, щоб їх отримати?

Після цього слід врахувати деякі аспекти та зробити певні установки.

Зробіть ставку на талант

Визначте напрямки, в яких ви зможете найбільш ефективно застосувати свої таланти. Ви досягнете визначних результатів займаючись справою, до якої є хист та натхнення.

Ставте великі цілі

Найзнаменитіші історії успіху зазвичай починалися з великих мрій молодих амбітних сміливців. Задумайтесь, ким ви уявляєте себе через 5, 10, 20 років? Не бійтесь мрія­ти і ставити перед собою великі амбітні цілі!

Намалюйте свою стежку до успіху

Ви вже вирішили, де ваше місце на кар’єрному Олімпі? Тоді саме час прокласти свою стежку до успіху та впевнено крокувати вперед. Уявіть свій шлях у вигляді стежки на гору та визначте, які кроки вам треба зробити, які позиції обійняти та які знання та навички набути на шляху до своєї мети. Важливо не тільки визначити кро­ки, але й спланувати їх у короткостроковій (1-3 роки, середньостроковій – 3-5 років та довгостроковій перспективі).

Будьте гнучкими та відкритими до нових можливостей

Кожен з нас мріє про швидку та струнку кар’єрну стежку, але в реальному жит­ті вона може бути витіюватою та довгою. Іноді задля досягнення головної мети потрібно зайти з флангу та бути гнучким – навіть якщо сьогодні вам пропонують позицію, яка не є престижною або запланованою, варто подумати – можливо на перспективу вона відкриє вам шлях на вершину!

Мобільність та знання іноземних мов – ключ до успіху

         Мобільність, гнучкість та знання іноземних мов, зокрема англійської, відкриють для Вас нові захоплюючі можливості для розвитку та побудови кар’єри.

Як зробити успішну кар'єру?
9329142.jpg

1. Свою професію потрібно любити.

 Ми часто чуємо від інших людей, та й самі постійно повторюємо своїм друзям і близьким, що потрібно займатися улюбленою справою, робити те, що тобі найбільше до душі. Але чому то при виборі професії поступаємо навпаки. Шукаємо спеціальність, яка користується великим попитом на ринку праці з високою оплатою. Втілюйте свої креативні ідеї в нових, цікавих проєктах, а не лізьте в ту сферу діяльності, від якої ви занадто далекі.

Займайтеся улюбленою справою, або всі ваші якості, такі необхідні для успішної кар'єри виявляться непотрібними в справі, до якої у вас не лежить душа.

2. Любов до праці. 

Велика кількість людей вважає, що якість виконаної роботи безпосередньо залежить від розміру оплати праці. Тому якщо платять мало, то можна і працювати «абияк». Ось вам і друга якість успішної кар'єри - любіть свою роботу незалежно від розміру заробітної плати. Саме так ви можете довести оточуючим, що ви професіонал у своїй справі і добитись бажаних результатів у своїй кар'єрі.

3. Професіоналізм. 

Досконало володіти своєю професією - це одна з основних обов'язкових умов вашої успішної кар'єри. Але професіоналізм приходить не відразу. Щоб стати успішним професіоналом потрібно постійно вдосконалювати свої навички, ділиться досвідом, більше практикуватися. У загальному, розвивайтеся самі і допомагайте іншим у області вашої професійної діяльності якомога більше.

4. Креативне мислення. 

Не бійтеся пропонувати свої креативні ідеї і геніальні розробки вашому колективу. Будьте різносторонньою особистістю з нестандартним мисленням. Чим більше цікавих ідей ви запропонуєте, тим швидше помітять і оцінять ваш талант. Запам'ятайте, нерішучі, сором'язливі, образливі люди дуже слабко просуваються по кар'єрних сходах і ніколи не займають високих посад.

5. Вмійте вислуховувати критику в свою адресу. 

Немає межі досконалості - це стосується і кар'єрного росту. Ще одна важлива якість успішної кар'єри, вміння вдосконалювати себе, працювати над собою. Завжди уважно слухайте своїх більш досвідчених колег і не противтеся критиці з їх боку - так ви зможете проаналізувати свої здібності і виправити свої недоліки. Тим самим ви зможете піднятись ще на одну сходинку успіху у вашій кар'єрній драбині.

  • alt.text.label.Facebook
bottom of page