top of page

ЗАХОДИ З ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ

   Сьогодні суттєво зростає престиж робітничих професій та перспективи подальшого працевлаштування за робітничою професією, відновлюється статус робітника в суспільстві. 
    Останнім часом за умов росту попиту на інноваційну працю спостерігаються потреби роботодавців на сучасних кваліфікованих робітників та  вимагають від них постійного вдосконалення. З цієї причини  особливого значення набуває популяризація системи професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема, робітничих професій. Адже нові професії передбачають поглиблене знання техніки та технології, а також по-справжньому майстерне володіння фаховими компетенціями.
      Серед  професій, які можна здобути в ЗП (ПТ)О «Регіональний центр професійної освіти залізничного транспорту та агротехнічного сервісу» є професія «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Тож, на виконання плану заходів щодо соціального партнерства і організації роботи в цьому напрямку, зі здобувачами освіти групи ВЕ-23 була проведена онлайн-зустріч з випускником нашого закладу освіти, а сьогодні - інспектором з контролю та обліку електроенергії АТ «Харківобленерго » Павлом ЧЕРКАШИНИМ.
   У ході заходу пан Павло наголосив на тому, що сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Разом з тим вона застосовується практично в усіх галузях господарства і потреба у електромонтерах постійна.
   У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги щодо обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів здебільш побутового характеру: встановлення та ремонт побутової електротехніки, електроосвітлювального устаткування, прокладання та заземлення електропроводів, кабелів, обслуговування діючої техніки, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо.

      17 квітня 2024 року проведено захід на тему «Соціальне партнерство».Здобувачі освіти групи 1Т-21 детальніше ознайомилися з поняттям соціального партнерства, значенням термінів «роботодавці», «наймані працівники», «представники державних структур і органів місцевого самоврядування». Класний керівник групи 1Т-21 Ірина ЛИТВИНЕНКО і майстер виробничого навчання Андрій СОТНИК розповіли про аграрні підприємства Кегичівщини, які є потенційними соціальними партнерами закладу освіти, а Тетяна САМОЙЛЮК – представник ПОСП «Мажарка» детально розказала про підприємство, наголосивши на потребі в спеціалістах робітничих професій. Вона також зазначила, що робітники отримують не лише заробітну плану, а й, за потреби, мають можливість отримати безкоштовне житло та інші соціальні преференції.

        Учасники онлайн-зустрічі виразили сподівання на успішне закінчення навчання і подальше працевлаштування.

      Сільське господарство — одна з найважливіших галузей виробництва в Україні. Сучасні тенденції показують, що сфера агро є ключовим гравцем на українському ринку праці.
Одне з провідних місць серед працівників галузі займають трактористи-машиністи. Попит на представників професію «Тракторист» значно збільшився за останні роки. Крім того, досить часто кваліфіковані трактористи-машиністи отримують досить непогану заробітну плату. Тож, розвінчати міф «непрестижної професії», майстер групи 2Т-21 Руслан ОЛЬХОВСЬКИЙ спробував під час проведення заходу на виконання Плану щодо соціального партнерства і організації роботи в цьому напрямку зі здобувачами освіти ЗП(ПТ)О «Регіональний центр професійної освіти залізничного транспорту та агротехнічного сервісу».
    Так, 17.04.2024 відбулась онлайн-зустріч з випускником нашого закладу освіти, представником ПОСП «Промінь» Шабатурою В.В., який наголосив на тому, що на українському ринку праці активно шукають кваліфікованих трактористів-машиністів, що нині ці робітники на вагу золота, розповів про те, як влаштований робочий процес тих, чиї руки міцно тримають кермо сільгосптехніки.
   З метою популяризації професії Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, керівники групи 1Т-22 Варвара Фільова та Сергій Шабленко, провели профорієнтаційний захід,  до якого залучився представник одного з провідних сільськогосподарських підприємств району ПП «Агропрогрес» Нікітін Юрій Миколайович.
     Юрій Миколайович розповів майбутнім випускникам про особливості роботи трактористів на землях сільського господарства, про створені  комфортні умови праці та  гідну заробітну плату. Оскільки на землях господарства працює переважно сучасна техніка, то було наголошено на необхідності  знання іноземної мови та інформатики.
        Здобувачі освіти отримали від Юрія Миколайовича відповіді на всі запитання, які їх цікавили.
    З метою популяризації професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» та на виконання Плану заходів ЗП(ПТ)О «РЦПОЗТАС» щодо соціального партнерства і організації роботи в цьому напрямку, для здобувачів освіти групи Т-23 була проведена онлайн-зустріч з агрономом ПП «Агропрогрес» Михайлом Шоніним.
Сільськогосподарське підприємство займається вирощуванням зернових, зернобобових, олійних культур. Тож, у ході заходу здобувачам освіти була донесена інформація про особливості вирощування озимої пшениці, соняшнику, кукурудзи, а також про особливості виконання різноманітних робіт на тракторі під час вирощування зернових і масличних культур.
  • alt.text.label.Facebook
bottom of page