ЗАКЛАД ПРОФЕСІЙНОЇ (ПРОФЕСІЙНО-ТЕХНІЧНОЇ) ОСВІТИ
«РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ ТА
АГРОТЕХНІЧНОГО СЕРВІСУ»
ЗАХОДИ З ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ РОБІТНИЧИХ ПРОФЕСІЙ
Сьогодні суттєво зростає престиж робітничих професій та перспективи подальшого працевлаштування за робітничою професією, відновлюється статус робітника в суспільстві.
Останнім часом за умов росту попиту на інноваційну працю спостерігаються потреби роботодавців на сучасних кваліфікованих робітників та вимагають від них постійного вдосконалення. З цієї причини особливого значення набуває популяризація системи професійної (професійно-технічної) освіти, зокрема, робітничих професій. Адже нові професії передбачають поглиблене знання техніки та технології, а також по-справжньому майстерне володіння фаховими компетенціями.
Серед професій, які можна здобути в ЗП (ПТ)О «Регіональний центр професійної освіти залізничного транспорту та агротехнічного сервісу» є професія «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування». Тож, на виконання плану заходів щодо соціального партнерства і організації роботи в цьому напрямку, зі здобувачами освіти групи ВЕ-23 була проведена онлайн-зустріч з випускником нашого закладу освіти, а сьогодні - інспектором з контролю та обліку електроенергії АТ «Харківобленерго » Павлом ЧЕРКАШИНИМ.
У ході заходу пан Павло наголосив на тому, що сьогодні професія електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування – одна з провідних на промислових підприємствах, у будівельних організаціях та організаціях комунального господарства. Разом з тим вона застосовується практично в усіх галузях господарства і потреба у електромонтерах постійна.
У сучасних умовах для висококваліфікованих спеціалістів є шанс відкрити власну справу, пропонуючи населенню послуги щодо обслуговування та ремонту електрообладнання та інструментів здебільш побутового характеру: встановлення та ремонт побутової електротехніки, електроосвітлювального устаткування, прокладання та заземлення електропроводів, кабелів, обслуговування діючої техніки, встановлення та підключення до мережі лічильників, світильників тощо.
17 квітня 2024 року проведено захід на тему «Соціальне партнерство».Здобувачі освіти групи 1Т-21 детальніше ознайомилися з поняттям соціального партнерства, значенням термінів «роботодавці», «наймані працівники», «представники державних структур і органів місцевого самоврядування». Класний керівник групи 1Т-21 Ірина ЛИТВИНЕНКО і майстер виробничого навчання Андрій СОТНИК розповіли про аграрні підприємства Кегичівщини, які є потенційними соціальними партнерами закладу освіти, а Тетяна САМОЙЛЮК – представник ПОСП «Мажарка» детально розказала про підприємство, наголосивши на потребі в спеціалістах робітничих професій. Вона також зазначила, що робітники отримують не лише заробітну плану, а й, за потреби, мають можливість отримати безкоштовне житло та інші соціальні преференції.
Учасники онлайн-зустрічі виразили сподівання на успішне закінчення навчання і подальше працевлаштування.