top of page

ПРОФЕСІЙНІ БАЗОВІ СОЦІАЛЬНІ НАВИЧКИ SOFT SKILLS

          Професійні базові соціальні навички (Soft Skills – з англ. “м’які навички”) – це навички, яким зазвичай не навчають в школі та в університеті, але вони за даними міжнародних досліджень складають до 80% успішності людини.

     Це комунікабельність, лідерські навички, вміння працювати в команді, критичне мислення, тайм-менеджмент, стресостійкість та багато інших.

     Сучасні керівники зацікавлені в наймі та просуванні співробітників, що володіють високим рівнем розвитку «м’яких» навичок. Саме тому soft skills все частіше можна побачити в описі вимог до претендентів.

ТОП-10 «М’ЯКИХ НАВИЧОК» ВАЖЛИВИХ ДЛЯ РОЗВИТКУ КАР’ЄРИ

Комплексне багаторівневе рішення проблем: здатність бачити суть проблем і розбиратися з причиною, а не з наслідком; будуть володіти системним, цілісним підходом до вирішення будь-яких проблем.

Критичне мислення: об’єктивний аналіз і оцінка даних для формування суджень.

Креативність: відсутність шаблонного мислення, здатність бачити ситуацію з незвичної сторони, розробка нових ідей, застосування нових рішень для існуючих проблем.

Уміти управляти людьми включає комплекс різних умінь, наприклад, безболісно виходити з конфліктних ситуацій, підвищувати того, хто найбільше заслуговує, припиняти плітки та інтриги, формувати сприятливий клімат в колективі.

Командоутворення та наставництво: здатність ефективно взаємодіяти і розвивати відносини з представниками різних культур всередині організації.

Емоційний інтелект: здатність розуміти емоції, наміри і мотивацію інших людей і свої власні, а також уміння управляти своїми емоціями та емоціями інших людей, підлаштовуватися під тон співрозмовника, відчувати його настрій.

Формування власної думки та прийняття рішень.

Уміння вести переговори: ясно висловлюватися, бути переконливим.

Гнучкість розуму або когнітивна гнучкість: здатність швидко переключатися з однієї думки на іншу, а також обмірковувати кілька речей одночасно.

Тайм-менеджмент: здатність ефективно контролювати і керувати своїм особистим часом, яка полягає в умінні відсортовувати важливі і першорядні справи від не надто нагальних справ.

Soft skills пов'язані із взаємовідносинами в колективі, особистими якостями і прагненнями. Розвиток цих навичок сприяє поліпшенню відносин з людьми, підвищенню працездатності і збільшує шанси піднятися по кар'єрних сходах.
  • alt.text.label.Facebook
bottom of page